alebo nájdi dovolenku:

Online lekáreň ilieky

Navigácia: LEKAREN-ILIEKY >

GS MimiStar Forte 90 tabliet

Značka:

Kategória: Zdravie | Lieky

Popis:

Dokonale pripraví Vaše telo k počatiu bábätka a navyše kladie dôraz na látky, ktoré prispievajú k psychickej pohode.

Prípravok pre ženy plánujúce bábätko, ktorý pripraví organizmus k počatiu

 • Vysoká dávka inozitolu a kyseliny listovej
 • Navyše zinok podporujúci plodnosť a reprodukciu
 • Ďalšie vitamíny a minerály podporujúce psychickú pohodu a znižujúce mieru únavy
 • Vyvinutý so špecialistami na pomoc pri otehotnení z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe–Podolí
 • Vhodný po vysadení antikoncepcie pre doplnenie dôležitých látok

Akú úlohu hrá pri snahe o počatie psychika?

V tomto období hrá psychika veľkú úlohu. Šanca na otehotnenie je ovplyvnená psychickým stavom ženy. Žena by mala byť pre otehotnenie psychicky pripravená a na novú etapu svojho života sa tešiť, nie sa stresovať. Pre úspešné počatie je nadmieru dôležité cítiť sa dobre. Preto GS MimiStar® obsahuje látky, ktoré priaznivo ovplyvňujú psychickú činnosť a prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Psychická vyrovnanosť je dôležitá ako pre obdobie počatia, tak vlastne aj pre celý priebeh tehotenstva, kedy je samotný organizmus ženy vystavený významnej hormonálnej prestavbe, ktorá súvisí už od raných fáz tehotenstva s psychickými zmenami.

Komu je určený GS MimiStar®?

Prípravok je určený všetkým ženám, ktoré sa snažia o bábätko. Jeho kvality ocenia predovšetkým ženy, ktoré:

 • plánujú bábätko a chcú otehotnieť,
 • v minulosti dlhodobo užívali antikoncepciu a po jej vysadení chcú v tele doplniť dôležité látky,
 • plánujú bábätko v zrelšom veku,
 • sú vystavené dlhodobému stresu a psychickej záťaži,
 • sa pokúšajú otehotnieť

Čo obsahuje GS MimiStar® a ako jednotlivé zložky fungujú?

GS MimiStar® je prípravok s vysokým obsahom inozitolu, kyseliny listovej, jódu, horčíka, zinku a ďalších dôležitých látok, ktoré vyladia Váš organizmus do optimálnej formy a pripravia ho k počatiu bábätka a následnému tehotenstvu.

 • Inozitol je látka prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom organizme. Človek si ho čiastočne tvorí sám a čiastočne svoje potreby pokrýva z vonkajšieho prostredia. Je dôležitou súčasťou bunkových membrán a podieľa sa na výmene informácií medzi bunkami.
 • Kyselina listová alebo tiež folát patrí medzi vitamíny skupiny B. Potrebujeme ju k deleniu buniek, predovšetkým u rýchlo rastúcich tkanív, ako je napríklad kostná dreň, kde sa tvoria nové krvné bunky. Podporuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva. Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania a má rovnako pozitívny vplyv na psychickú činnosť.
 • Zinok patrí k dôležitým mikro prvkom, pretože je súčasťou viac ako tristo rôznych enzýmov a má v tele celý rad biochemických funkcií. Z tohto dôvodu má veľký význam pre udržanie plodnosti a reprodukčných schopností.
 • Jód podporuje činnosť štítnej žľazy, ktorá je kľúčová pre množstvo metabolických dejov, ktoré sa v ľudskom tele odohrávajú. Jedným z nich je schopnosť otehotnieť. Dostatočný príjem jódu má význam obzvlášť v období pred otehotnením a v priebehu tehotenstva.
 • Horčík prispieva k zníženiu pocitu únavy a vyčerpania. Podieľa sa na správnej funkcii svalov a na normálnom priebehu metabolických dejov.
 • Vitamíny B6 a B12 prispievajú k normálnemu priebehu metabolických dejov a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Majú rovnako pozitívny vplyv na psychickú činnosť.
 • Vitamín C je dôležitý antioxidant, ktorý prispieva k ochrane buniek pred voľnými radikálmi. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu miery vyčerpania.

Ako dávkovať GS MimiStar®?

Užívajte 1 - 3 tablety denne po celé obdobie pred otehotnením, minimálne však po dobu 3 mesiacov.

 • Pokiaľ plánujete bábätko alebo ste práve vysadila antikoncepciu, užívajte 1 tabletu denne.
 • Pre maximálnu účinnosť však odporúčame zvýšiť dávkovanie na 3 tablety denne.
 • Prípravok GS MimiStar® je vhodným výživovým doplnkom aj pre ženy, ktoré sú v pro-grame asistovanej reprodukcie (IVF).

Tablety zapite dostatočným množstvom tekutiny. Tablety môžete užívať naraz (kedykoľvek počas dňa) alebo rozdeliť do viac dávok. Odporúčané dávkovanie by sa nemalo prekročiť.

Je možné užívať GS MimiStar® aj v tehotenstve?

Pokiaľ ste zistila, že ste tehotná, nie je už dôvod k ďalšiemu užívaniu tohto prípravku. Ale nemusíte mať obavy. Prípadné užívanie v tehotenstve nemá negatívny vplyv na vývoj plodu.

Vzhľadom k špecifickým potrebám tehotných žien Vám odporúčame po celú dobu tehotenstva a pri dojčení užívať prípravky radu GS Mamavit, ktoré boli vyvinuté v spolupráci s Ústavom pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe a reflektujú špecifické potreby tehotných a dojčiacich žien.

Odporúčané dávkovanie  1 - 3 tablety denne po dobu minimálne 3 mesiacov pred otehotnením. Tablety možno užiť naraz alebo samostatne. Užívanie je bezpečné aj v období tehotenstva.

Upozornenie 

Nie je vhodné pre deti. Musí sa skladovať mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote 10–25 ºC. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobok je bez cukru, bez lepku a bez laktózy.

Cena:
13.98 EUR s DPH
Naspäť

f share

Iné varianty tohto produktu


...